Kominy Pekabet

Komin - Dom

Kominy bez wentylacji są zazwyczaj tanie. Kominy na drewno najlepiej używać do kominków, które będą opalane drewnem.

Kominki do domu

Rury kominowe należy wykonać zgodnie z aktualnymi wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Budownictwa oraz Polskimi Normami.

Główne zalecenia dla kominów do zabudowy do małych kotłów grzewczych. Komin powinien znajdować się jak najbliżej kotłów, tak aby poziomy kanał spalinowy zwany czopuchem był jak najkrótszy. Kominy budowane przy ścianach zewnętrznych powinny być odpowiednio izolowane. Przekrój komina powinien być okrągły lub możliwie jak najbardziej kwadratowy – zaleca się, aby stosunek boków komina prostokątnego nie był większy niż 1: 1,5. Komin powinien być pionowy (odchylenie od pionu nie może przekraczać 30 °) a wysokość wyprowadzenia komina nad dach zależy od kąta nachylenia dachu.

Najpopularniejszym wyborem do kominków jest komin do pieca na drewno. Specjalnie dobrane kominy na drewno bardzo dobrze się sprzedają w instalacjach przeznaczonych do domu. Systemy kominowe na drewno to bardzo prosty system, który jest przeznaczony do zwykłego użytku domowego.

Kominy kwasoodporne są odporne na kwaśne spaliny. Komin do pieca węglowego można wykorzystywać np. do kominków węglowych.

Komin do pieców gazowych

Komin na gaz ma inną konstrukcję niż inne systemy kominowe. Jego główną funkcją jest odprowadzanie spalin. Konekt nazwał swój komin popularnym Turbo, a Hoch oferuje komin Keramik. Średnice wkładów kominowych do kotłów kondensacyjnych wahają się od 60 do 140 mm. Firma Pekabet w swojej ofercie oferuje także komin systemowy 6,6m.

Systemy kominowe

  • systemy kominowe Konekt zwykle są uniwersalne i bardzo szybko rozchwytywane przez klientów.
  • komin systemowy Hoch są to świetnej jakości kominy systemowe i zawsze dobrze sprzedające się.
  • komin systemowy Konekt Pekabet jest w stanie dostarczyć każdemu klientowi.
  • czopuch do komina jest to element łączący otwory wylotowe spalin z paleniska lub paleniska kotłowego z kanałami kominowymi.
  • wyczystka kominowa to miejsce w kominie, w którym zbiera się sadza i inne zanieczyszczenia z procesu spalania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *